SIKÇA SORULAN SORULAR

Türkiye'nin her yerinden emnana.com'u ziyaret edip alışveriş yapabilirsiniz.

emnana.com'da yer alan tüm fiyatlar KDV dahil fiyatlardır.

Ödeme sayfasında fatura adresini ve ayrıca teslimat adresini belirtmeniz istenmektedir. Teslimat adresi olarak hediye göndermek istediğiniz adresi belirtmeniz durumunda hediye göndermek istediğiniz ürün teslimatta belirttiğiniz adrese ve şahsa gönderilecektir.

emnana.com dan sipariş ettiğiniz bütün ürünler özenle üretilmiş emnana.com kutuları ve poşetleri içinde gönderilmektedir. Bu nedenle hediye paketi uygulamamız bulunmamaktadır.

emnana.com sitesi responsive olarak yapılandırılmıştır. Mobil cihazlar ve tüm tabletlerden de ulaşarak alışveriş yapabilirsiniz.

emnana.com'a üye olurken bildireceğiniz e-posta adresinize, bilgilendirme seçeneğiniz açık ise belirli aralıklarla sitemizdeki fırsatlar hakkında bilgilendirme mesajı gönderilecektir.

Sepetim sayfasından satın almak istediğiniz ürünleri seçtikten sonra Satın Al butonuna basın. Siparişinizin ve faturanızın gönderilmesini istediğiniz adresleri seçin veya yeni bir adres girin. Ödemeyi kredi kartı, banka kartı, sanal kart ile gerçekleştirebilirsiniz. emnana.com'da kapıda ödeme seçeneği bulunmaz. Kart bilgilerinizi girip taksit seçeneklerinden birini seçerek alışverişinizi tamamlayınız.

emnana.com'dan yaptığınız alışverişlerin ödemesini kredi kartı, banka kartı, sanal kart ile gerçekleştirebilirsiniz.

emnana.com'da EFT/Havale ile ödeme seçeneği bulunmuyor. Ödemelerinizi kredi kartı, banka kartı, sanal kart ile gerçekleştirebilirsiniz.

Kapıda ödeme, EFT ve havale ile ödeme yöntemleri sitemizde kullanılmamaktadır.

Ödeme aşamasında kredi kartı bilgileri alanının altında tüm taksit seçeneklerini gösteren buton bulunur. Bu linki tıklayıp farklı banka kartlarına uygulanan taksit seçeneklerini görebilirsiniz. Kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra altta bankanıza özel taksit seçenekleri çıkar. İstediğiniz taksit seçeneğini tıklayıp ödemenizi yapabilirsiniz.

Vade farkı, bankanızın taksit seçeneklerine göre bankanız tarafından alınır. Ödeme sayfasında kart bilgilerini girdikten sonra çıkan taksit seçeneklerinde vade farkını görebilirsiniz.

Taksitli yapılan alışverişlerin iadeleri, banka prosedürleri gereği aynı şekilde taksitle yapılmaktadır.

Ürün detay sayfası ve ödeme sayfasından bankaların taksit listesini görebilirsiniz.

emnana.com'da alışveriş yaparken kullandığınız karta ait bilgiler emnana.com tarafından görülmez ve emnana.com tarafından saklanmaz. Kartınız bilginiz dışında kullanılamaz.

İade kargonuzun bize ulaştığı bilgisi size e-posta ile iletilecektir. İade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygun olup olmadığı kontrol edildikten sonra kabul edilen iade taleplerine ait geri ödemeler 2 (iki) iş günü içerisinde bankaya gönderilmektedir. Geri ödemeniz bankanız tarafından ödeme aracınıza ödeme yaptığınız şekilde (taksitli alışverişler taksitli iade edilir) yapılır. Bu sürecin ilerleme hızı tamamen bankanızın iç süreçlerine bağlıdır.

Fatura tarihi 30 günü geçmemiş olmalıdır.
İade edilecek ürün Yurtiçi Kargoya teslim edilmeli veya İstiklal Cad. Hür Sk. No: 2 Kat 4 Orhangazi Pendik /İSTANBUL adresine teslim edilmiş olmalıdır.
Ürün kullanılmamış olmalıdır.
Ürün orijinal ambalajı bozulmamış olmalıdır.
Ürün etiket ve varsa logoları çıkarılmamış olmalıdır.
Ürün yeniden satılabilir durumda olmalıdır.

Ürün değiştirme servisimiz maalesef bulunmamaktadır. Aldığınız ürünü iade edebilir ve istediğiniz ürünü yeniden satın alabilirsiniz.

Anlaşmalı kargo şirketimiz Yurtiçi Kargoya haber vererek ürünü iade etmek üzere teslim edebilirsiniz. Bu durumda iade işleminde kargo bedeli ödemeyeceksiniz. Arzu ederseniz adresimize başka şekilde de ulaştırabilirsiniz. İade talebi onaylandıktan sonra ürün bedeli, kredi kartınız veya banka kartınız üzerinden iade edilecektir.

Cayma hakkı kapsamında ürün iadelerinde, iade kargo ücreti mağazamıza aittir. Alıcılar, ürünleri kişisel sebeplerle iade etseler dahi kargo ücreti ödemeden ürünleri iade etme hakları vardır. Anlaşmalı kargo şirketiyle gönderilmeyen kargoların ücretini alıcı öder.

Yurtiçi Kargo Çağrı Merkezi'ni (444 99 99) arayarak adresinize kurye talep edebilirsiniz. Kargo firmaları kurye operasyonunu günlük olarak düzenlemekte olup, ürün gönderim işlemleriniz için günlük olarak kurye talebi iletmeniz gerekiyor. Kargo firmasına kurye talebi ilettiniz ve o gün içerisinde kargo firması iadenizi almaya gelmediyse, bir sonraki gün tekrar talep iletmelisiniz. Bu adımları izlemenize rağmen adresinize gelmediyse talebinizi doğrudan emnana.com'a telefon ile veya E-posta ile iletebilirsiniz.

emnana.com'dan aldığınız Ürününüzü, isterseniz aşağıdaki koşullara bağlı olarak iade edebilirsiniz. Fatura tarihi 30 günü geçmemiş, etiketleri sökülmemiş ve kullanılmamış, yeniden satılabilirlik özelliği bozulmamış ürünlerinizi tüm aksesuarları ile birlikte size ulaşan fatura üzerinde bulunan iade bölümünü doldurarak aşağıda belirtilen adrese iade gönderebilirsiniz. Bu koşullara uymayan iadeler kabul edilmeyerek size karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir. Bu nedenle ürünleriniz size ulaştığında en kısa sürede denemenizi ve uygun olmadığını düşündüklerinizi, yukarıda belirtildiği şekilde iade etmenizi öneriyoruz. Yurtiçi Kargo ile iadelerinizi ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Ücretsiz gönderim için kargo personeline Yurtiçi Kargo cari kodumuzu belirtmeniz yeterli, Yurtiçi Kargo cari kod: 403 662 752

Emnana.com web sitesinden yapacağınız tüm alışverişleriniz için kargo ücreti İSTANBUL ONLINE TEKSTİL TİCARET A.Ş. tarafından ödenmektedir.

Ödemeyi yaparak sipariş vermenizi takiben en geç 24 saat içerisinde (hafta sonu ve resmi tatil günleri hariç olmak üzere) sipariş edilen ürün kargoya teslim edilir. Birlikte çalıştığımız Yurtiçi Kargo firması ürünü teslim almasını takiben şubesinin bulunduğu adreslere ortalama 2 günde olmak üzere, en geç 7 gün içinde teslim etmektedir. Yurtiçi Kargo'nun bulunduğunuz yerde şubesi bulunmaması durumunda sipariş ettiğiniz ürünü en yakın şubesinden siz teslim alma durumundasınız.

Teslimat adresinin Kıbrıs olması durumunda da ücretsiz kargo geçerlidir.

İstanbul ve Kocaeli için sabah saat 09:30'a kadar sipariş verilmesi durumunda aynı gün içinde teslimat seçeneği mevcuttur. Aynı gün teslimat için kargo firmasına ödenecek ilave bedel web sayfasında belirtilmiş olup tarafınızdan talep edilecektir.

Hesabım menüsündeki ''Siparişlerim'' sayfasından ürünün yanındaki Kargo Takip linkini tıklayarak kargo şirketinin takip sayfasına entegre bir şekilde bağlanarak siparişinizin yerini öğrenebilirsiniz. Yönlendirildiğiniz Yurtiçi Kargo takip sayfasında siparişinize ait kargo takip numarasını girmeniz gerekmektedir. Kargo takip numaranızı size gönderilen kargoya teslim edildi e-postasından öğrenebilirsiniz. Eğer sitemize üye iseniz ayrıca hesabım ''Siparişlerim'' sayfanızdan da kargo takip numaranızı öğrenebilirsiniz.

Adres bilgilerinizi, Hesabım menüsündeki Adreslerim sayfasından değiştirebilirsiniz.

emnana.com'dan satın aldığınız ürünlerin teslimatı Türkiye'nin yanı sıra ilk etapta Avrupa Birliği ülkeleri, Amerika, Suudi Arabistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne yapılmaktadır.

Teslimat adresinde teslim alacak şahıs yerine kimlik tespitiyle ikinci bir şahıs kargodan ürünü teslim alabilir.

Ürünün size ulaşmaması kargo firmasıyla ilgili olabilir. Konuyla ilgili olarak Yurtiçi Kargo firmasının internet sayfasından ürününüzün durumunu öğrenebilirsiniz. Eğer üye iseniz hesabım ''Siparişlerim'' sayfasında mevcut kargo takip linkini tıklayarak Yurtiçi Kargonun ilgili sayfasına yönlendirilebilirsiniz. Kargo takip numaranızı size gönderilen kargoya teslim edildi e-postasından öğrenebilirsiniz. Eğer sitemize üye iseniz ayrıca hesabım ''Siparişlerim'' sayfanızdan da kargo takip numaranızı öğrenebilirsiniz.

Teslimat anında adresinizde bulunamaz iseniz kapınıza kargo şirketi tarafından ihbar notu bırakılarak gönderiniz kargo şirketinin dağıtım ofisine teslim edilmektedir. Bu notun tarihini müteakip 3 iş günü içinde kargo şirketinin dağıtım ofisine giderek gönderinizi bizzat teslim almanız gerekmektedir. 3 iş günü içinde dağıtım ofisinden teslim alınmayan gönderileriniz emnana.com deposuna iade edilir. Depoya ulaşan ürünleriniz için sizinle irtibata geçilip gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra adınıza tekrar gönderim yapılabilir. Size ulaşılamaz ise siparişiniz iptal edilir ve ücreti ödeme yaptığınız şekilde iade edilir.

Gönderiniz size teslim edildiğinde kolide ezilme, yırtılma, bükülme, ıslaklık ya da ürüne zarar verebilecek herhangi bir durum görürseniz mutlaka kargo görevlisi ile birlikte koliyi açarak ürünlerinizin durumunu kontrol ediniz. Ürünlerde bir hasar tespit ederseniz ürünleri teslim almayıp kargo yetkilisinden tutanak tutmasını talep ediniz. Tutanak tutulan ürünler kargo firması tarafından emnana.com'a ulaştırılacak ve ürünlerin değişimi tarafımızdan yapılacaktır.

Ürün kargoya verildikten sonra kargo bilgileri, e-posta adresinize ve faturadaki cep telefonu numaranıza SMS ile gönderilir.

Ürünün adresinize hangi gün teslim edileceği konusunda Yurtiçi Kargo tarafınıza ön bilgilendirme mesajı gönderecektir.

Fatura adresinizi teslimat adresiyle aynı seçebilir veya farklı bir adres girebilirsiniz.

Ürünü teslim alırken orijinal kutusunda, kargo paketinde veya üründe hasar, darbe, kırık, ezik, yırtık vb. kusur tespit ettiğiniz durumlarda kargo görevlisine hasar tespit tutanağı tutturmanız gerekir. Kargo görevlileri, ürün teslimatı sırasında ürünü kontrol etmenizi beklemek zorundadır.

Kargonun kendisinde veya ambalajında herhangi bir hasar (yırtılma, patlak, ezilme, ıslanma vb.) meydana gelmesi halinde kargo görevlisi ile beraber tespit amaçlı düzenlenen belgedir.

Kargo takip numaranızı size gönderilen kargoya teslim edildi e-postasından öğrenebilirsiniz. Eğer sitemize üye iseniz ayrıca hesabım ''Siparişlerim'' sayfanızdan da kargo takip numaranızı öğrenebilirsiniz.

Ürünü teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapın. Herhangi bir hasar gördüğünüzde Hasar Tespit Tutanağı hazırlatın. Hasarlı ürünü size teslimatı yapan kargo firması ile geri gönderin. Yukarıdaki şartların sağlanması durumunda kargoda ürüne verilen zarardan kargo şirketi sorumlu olacaktır.

Eğer siparişiniz onaylandıysa ürün kargoya verildiği için adres değişikliği yapılamaz.

Siparişiniz kargoya teslim edilmemişse, e-posta ([email protected]) ile iptal talebinizi iletebilir veya beş (5) gün 09:00-18:00 saatleri arasında 0216 510 3232 iletişim hattımızı arayarak iptal talebinizi iletebilirsiniz. Sipariş iptali talebiniz onaylandıktan sonra, siparişinizin ödemesi kredi kartınızdan alındı ise, kartınıza iade işlemi yapılacaktır. Geri ödemeler banka iş süreçlerine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Taksitli ödemelerin iadesi banka mevzuatı gereği taksitli olarak yapılmaktadır.

Tarafınızdan siparişi verilerek ödemesi yapılan ve kargoya teslim edilen ürünler kargodan geri çağırılamayacağı için bu durumda tek seçeneğiniz cayma hakkınızı kullanarak iade etmektir.

Ürün kargolanmadan önce iptal, ürün kargoya teslim edildikten sonra ise iade talebinde bulunabilirsiniz. İptal, ürünün henüz gönderilmediği durumlar için geçerlidir. Ürün kargolandıktan sonra artık iptal işlemi yapamazsınız, iade talep edebilirsiniz.

Bu durumda emnana.com'a e-posta ile bilgi vererek size yapılan e-posta bildirimlerini durdurabilirsiniz.

Üye girişi yapıp Hesabım menüsündeki mevcut sipariş sekmesini tıklayın. Sipariş sayfasından tüm siparişlerinizi görebilir, kargo takibi yapabilirsiniz.

Telefon bilgilerinizi, Hesabım menüsündeki Üyelik Bilgilerim sayfasından değiştirebilirsiniz.

Adres bilgilerinizi, Hesabım menüsündeki ''Adreslerim'' sayfasından değiştirebilirsiniz.

Üye girişi sayfasında yer alan ''şifremi unuttum'' butonuna tıkladıktan sonra açılacak sayfaya sistemimizde kayıtlı E-mail adresinizi girip gönder butonuna tıklamalısınız. Sonrasında E-mail adresinize gelecek link den yeni şifre oluşturabilirsiniz.

Hesabım menüsündeki ''Üyelik Bilgilerim'' sayfasında yer alan Şifremi değiştirmek istiyorum butonuna tıklayıp şifrenizi değiştirebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR