₺4.492,50 KDV Dahil
₺5.990,00 KDV Dahil
₺4.492,50 KDV Dahil
₺5.990,00 KDV Dahil
₺4.492,50 KDV Dahil
₺5.990,00 KDV Dahil
₺3.893,50 KDV Dahil
₺5.990,00 KDV Dahil
₺3.893,50 KDV Dahil
₺5.990,00 KDV Dahil
₺4.492,50 KDV Dahil
₺5.990,00 KDV Dahil
₺4.492,50 KDV Dahil
₺5.990,00 KDV Dahil
₺4.492,50 KDV Dahil
₺5.990,00 KDV Dahil
₺3.893,50 KDV Dahil
₺5.990,00 KDV Dahil

KETEN GÖMLEK

Erkek Keten Gömlek

Ancak lüks keten kıyafetlerini, rahipler, şövalyeler, krallar, sultanlar gibi sadece toplumun en üst katmanlarında olanlar giyebiliyordu. Herkesin keten giyme şansı yoktu. Bu rahat ama zarif kumaşın İlkbahar/Yaz ayları için mükemmel olmasını sağlayan birçok faydası vardır. Sadece güzel nefes alan bir malzeme olmakla kalmaz, ketenleri sevmek için en önemli nedenler şu şekilde sıralanabilir.

Erkek Keten Gömlek Avantajları

Sağlamlık

Keten, dünyanın en güçlü doğal elyafı olarak bilinir ve pamuktan çok daha dayanıklıdır. Lifin gücü, giysinin yapıldığı kumaşın gücüne doğrudan katkıda bulunur. Bu nedenle keten giysiler çok uzun ömürlüdür.

İyi bir pamuklu tişört size birkaç sezon dayanabilir ama keten bir gömlek bunun çok ötesine geçer. Keten giysiler yıkandıktan sonra şeklini kaybetmez, hatta zamanla daha yumuşak ve cilde daha hoş gelir

Nefes Aldırma

Keten lifleri içi boş olduğundan, vücudunuz üzerinde diğer malzemelerden daha fazla hava akışına izin verir. Ayrıca son derece emicidirler, kuru ağırlıklarının %20sine kadar nem absorb edebilir ve dokunulduğunda rutubet hissettirmezler. Keten çok nefes alabilir, havanın serbestçe hareket etmesine izin verir ve böylece nemi çok hızlı bir şekilde serbest bırakır. Bu özellik, ketenleri güneşli ve sıcak havalar için mükemmel kılar, serin kalmanıza ter lekelerinden kaçınmanıza yardımcı olur!

Erkek Keten Gömlek Bakımı Kolaydır

Keten kumaş makinede yıkanabilir ancak aklınızda bulundurmanız gereken tek şey soğuk su kullanmak ve elyafı zayıflatma eğiliminde olduğu için beyazlatıcılı çamaşır suyu veya deterjan kullanmamaktır. Keten çamaşırlarınızı kurutma makinesinde kurutabilir veya doğal olarak kuruması için asabilirsiniz.

Ütü Gerektirmez

Keten giysilerle ilgili bir başka iyi şey, güzel görünmesi için ütülenmesine gerek olmamasıdır. Yüksek kaliteli keten kırışıktır ve bu kırışıklıklar güzelliğinin bir parçasıdır. Kırışık pamuklu veya ipek dağınık görünürken keten kumaş ise tüm ihtişamıyla parlar.

Çevre Dostudur

Pamuktan daha düşük çevresel etkiye sahip doğal bir elyaftır.

Keten, çok az gübre gerektiren fakir topraklarda yetişebilen esnek türler olan keten bitkilerinin saplarından yapılır. Keten üretim sürecinin, pamuğa kıyasla önemli ölçüde daha az su yoğun olduğu ve daha düşük su ayak izi sağladığı bulunmuştur. Keten bitkisinin hemen hemen tamamı kullanılabilir. Sağlık ve gıda endüstrisinde keten tohumu ve yağlarına olan talep arttıkça, bitkilerde israf yok denecek kadar azalmaktadır.

Çevre dostu, geri dönüşümü olan malzemeler ile üretilen giysiler şimdi giderek daha popüler hale geliyor ve bunun gelecekte de devam etmesini umuyoruz. Keten giysiler doğal olarak bu kategoriye girer.

Keten doğal bir lif olduğu için, keten kumaş geri dönüştürülebilir ve biyolojik olarak parçalanabilir, yani tüm dünyada büyüyen tekstil atığı yığınlarına eklenmeyecektir. Sonuç olarak, keten giysiler giymek sürdürülebilir bir seçimdir!

Günümüzde Erkek Keten Gömlek

Keten bitkileri, liflerinin tam uzunluğunu korumak için yerden çekilmelidir. Bitkiler daha sonra yumuşamaları için bir tarlada bırakılır, böylece liflerin ayrılması daha kolay olur. Çıkarıldıktan sonra, lifler toplanır, yuvarlanır ve böylece büküm ve eğirme işleminden önce daha fazla yumuşatmak için iki ila üç ay saklanır. Bu uzun süreç, ketenin en lüks doğal kumaşlardan biri olarak görülmesinin ve ketenin pamuk gibi diğer malzemelerden daha pahalı olmasının nedenidir.

İster resmi bir etkinlik ister kurumsal bir ortam için giyiniyor olun, ister daha rahat sade bir görünüm hedefliyor olun, keten kumaşın her duruma iltifat etme konusunda doğuştan gelen bir yeteneği vardır.

EMNANA erkek keten gömlek koleksiyonunu ürünlerinin ayrılmaz ve değerli bir parçası olarak görmektedir.

Her sezon trend olan renkler ve desenleri taşıyan üst kalite yeni erkek keten gömlekler koleksiyona dahil edilmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR